به وبسایت رسمی حسین دارنده خوش آمدید

به وبسایت رسمی حسین دارنده خوش آمدید

قدرتِ صداقت

قدرتِ صداقت – حسین دارنده

بزرگی می‌گوید:

«ای که کار تو نمی‌یابد فروغ

از دروغ است و دروغ است و دروغ»

انسان با زبان‌بازی و شارلاتان‌بازی شاید به جایی برسد؛ ولی مطمئن باشید از همان‌جا به پایین پرتاب خواهد شد و بدتر از همه اعتبارش را از دست می‌دهد و دیگر هیچ‌کسی به او نمی‌تواند اعتماد کند و این واقعاً برای یک انسان بد است؛ یعنی نداشتن اعتبار در نزد دیگران. من تابه‌حال یک نفر را ندیده‌ام که با دروغ‌گویی و چرب‌زبانی بتواند زندگی خوبی برای خودش نگه دارد. شاید او بتواند سر عده‌ای را کلاه بگذارد؛ ولی مطمئن باشید در آخر او بازنده است. مجازات آدم دروغ‌گو این است که ناخواسته به خانواده‌اش هم دروغ می‌گوید.

درواقع دروغ‌گویی، آتشی است که اگر انسان در کسب‌وکارش روشن کند، آن آتش به داخل زندگی او نیز راه پیدا خواهد کرد و خانواده‌اش نیز او را بعد از مدتی طرد خواهند کرد؛ زیرا او به مرض و بلا دروغ مبتلا شده و نمی‌تواند یک سخن راست به خانواده‌اش بگوید و از آنجایی که مردم آگاه هستند و هوشیار، بعد از مدتی چهره کثیف انسان دروغ‌گو نمایان خواهد شد.

قدرتِ صداقت – حسین دارنده

باورتان بشود یا نشود، انسان صادق و راست‌گو زندگی‌اش فقط و فقط به یک راه می‌رسد و آن سعادت و خیر است؛ زیرا در اَمن‌ترین راه جهان که پاکی و صافی است، قدم برمی‌دارد. شاید او نتواند آن‌چنان که بایدوشاید در زندگی‌اش موفق شود که قطعاً به علت عدم تلاش خودش و دیگر فاکتورهای لازم موفقیت این اِتفاق می‌اٌفتد؛ ولی حداقل زندگی مناسب را برای خودش فراهم خواهد کرد؛ زیرا خصلت صادق بودن، قطعاً انسان را در زندگی نجات خواهد داد. تنها یک راه در جهان وجود دارد که به خوشبختی و سعادت می‌رسد و آن راه صاف و درستی است؛

قدرتِ صداقت – حسین دارنده

راهی که هر کسی در آن پا گذاشته، پشیمان نشده، راهی که تمام بزرگان دنیا ما را به آن جاده هدایت کرده‌اند، راهی که انتهایش چیزی جز سعادت و کامروایی نیست، راهی که انتهایش مشخص است، راهی که خیلی از انسان‌ها در گذشته به آن وارد شده‌اند و نیکبخت بیرون آمده‌اند؛ ولی انسان جاهل و طمع‌ورز، هیچ موقع دوست ندارد به این جاده سراسر خیر و نیکی پا بگذارد و همیشه در جاده‌ای حرکت می‌کند که انتهایش جز تاریکی و کثیفی چیزی نخواهد بود؛ چون فکر می‌کند جاده مستقیم و حقیقی، طولانی است که باز هم این طرز فکر از جهل و طمع می­آید.

پیشنهاد میشود این فایل صوتی درباره توکل کردن به خدا را هم گوش دهید اینجا ضربه بزنید.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *