به وبسایت رسمی حسین دارنده خوش آمدید

به وبسایت رسمی حسین دارنده خوش آمدید

چطور به آرامش برسیم؟ چطور افراد را ببخشیم؟

چطور به آرامش برسیم؟ چطور افراد را ببخشیم؟

چطور به آرامش برسیم؟ چطور افراد را ببخشیم؟ احساس انسان همانند یک چشمه آب در جسم انسان است اگر آب خوب از این چشمه یا همان احساسمان خارج شود اطراف این چشمه یا همان جسممان هم خوب میشود ولی اگر از این چشمه آب کثیف یا همان احساس بد خارج شود اطراف چشمه یا همان جسم ما هم کثیف میشود یا به صورت مریضی و اتفاقات بد خودش را نشان میدهد. حالا فرض کنید هر چقدر هم آب تمیز از آسمان یعنی قرص ها و اتفاقاتی که به صورت مٌسکن حال شما را خوب میکنند به اطراف این چشمه ببارد باز هم بعد از مدتی اطراف این چشمه کثیف خواهد بود چون چیزی که از آسمان میاید نمیتواند بر چیزی که از درونِ چشمه خارج میشود غلبه کند،

چطور به آرامش برسیم؟ چطور افراد را ببخشیم؟

به همین منظور است که میگویم باید احساستان را خوب کنید تا دنیای اطرافتان خوب شود اگر احساستان خوب نباشد نمیتوانید به صورت پایدار حال و احوالتان را خوب نگه دارید، وظیفه شما باید توجه به چشمه وجودتان باشد که چه چیزی را خارج میکند آب تمیز یا آب کثیف. اگر یکی دو ساعت در روز احساس بدی دارید عیبی ندارد سعی کنید همین‌طور کمترش کنید هیچ‌وقت فکر نکنید چون گاهی اوقات احساسات بد دارید دیگر تمام شد و هیچ الهامی به شما نمی‌شود نه اصلاً این‌طور فکر نکنید. وقتی شما در مسیر سرپایینی موفقیت حرکت می‌کنید ترمز زدن یا همان احساسات بد و منفی شاید باعث کندی حرکت‌تان بشود ولی باز هم شما در حالِ حرکت به سوی موفقیت هستید وقتی یک توپِ گردی را از سرپایینی به پایین می‌اندازید این توپ با وجودِ تمام چاله و تپه‌هایی که جلوی راه او هستند باز هم به سمت پایین می‌آید سعی کنید شما آن توپ باشید که با قدرت در سرپایینیِ زندگی حرکت می کند و هیچ چاله و تپه‌ای (‌احساسات منفی‌) نتواند مزاحم شما بشود. و یکی از بهترین راهها برای کنترل احساسات یا به نحوی رسیدن به آرامش اول پایین آوردن سطح توقع تان از دیگران است دوم فرار از اخبار است سعی کنید در موقعیتی قرار نگیرید که اخبار به گوش شما برسد از اخبار همیشه فراری باشید چه اخبارِ خوب چه اخبارِ بد، هرچند که من معتقدم هشتاد درصد از اخبار تلویزیون منفی هستند.

چطور به آرامش برسیم؟ چطور افراد را ببخشیم؟

اخبار دقیقاً همان کار کلام را می‌کنند تاحالا دقّت کرده‌اید وقتی اخبار منفی گوش می‌دهید تا دو سه ساعت اعصاب‌تان به هم ریخته است. چون کلام گویندۀ آرامش خبر روی مغز شما اثر کرده و مغز مستقیم آن خبرها را به احساس‌تان منتقل می‌کند و شما پریشان می‌شوید این اتفاق در گفتگو با دوستانی که منفی هستند هم کاملا اثر می کند.  سعی کنید فقط سراغ چیزهایی بروید که احساس‌تان را خوب می‌کند مثلا کتاب‌های خوب بخوانید، فیلم‌های شاد ببینید، موسیقی‌های شاد گوش دهید و تمام تمرکزتان را روی مثبت نگری و شادی معطوف نمایید سعی کنید فقط با انسان‌های مثبت و شاد رفت و آمد کنید، اگر هم کسی را پیدا نمی‌کنید که مثل شما به زندگی نگاه کند و به شما احساس خوبی بدهد عیبی ندارد تنها باشید آن زمان آرامش از گوشه‌ای از زندگی به شما چشمک خواهد زد.

چطور به آرامش برسیم؟ چطور افراد را ببخشیم؟

من معتقدم ۱۰ دقیقه گوش دادن به موسیقیِ شادی که حال شما را بهترکند بیشتر از هر چیزی بر جسم شما اثر می گذارد حتی بالاتر از ورزش کردن پس سعی کنید دنبال چیزی بروید که حال درونی تان را خوب میکند و از آن کار لذت میبرید نه اینکه بالاجبار به انجام دادن آن باشید حتی اگر خواندن این کتاب حال و احوالتان را خوب نمی کند بهتر است خواندن را متوقف کنید و دنبال کاری بروید که با جان و دل به آن علاقه دارید و احساس خوبی به شما می دهد.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *