به وبسایت رسمی حسین دارنده خوش آمدید

به وبسایت رسمی حسین دارنده خوش آمدید

چطور با برادر خود صمیمی باشیم؟

داشتن برادر می تواند یکی از بهترین احساسات در دنیا باشد.😍 صمیمیت خواهر و برادر می تواند به اندازه ای باشد که شما برادر خود را بهترین رفیق و دوست خود بدانید. به همان اندازه که داشتن یک خواهر شایان ستایش است، زندگی با برادر نیز عالی است.🥰 برادران انرژی و روحیه بیرونی خوبی دارند و می توانند لحظات هیجان انگیزی را برای شما رقم بزنند. البته ایجاد صمیمیت بین خواهر و برادر همیشه کار آسانی نیست. برخی از افراد دائم می گویند با برادر بداخلاق چگونه رفتار کنم؟😒 یا چگونه با برادر خود دعوا نکنیم؟🤨 اگر شما و برادرتان به یک صمیمیت مناسب و ارتباط عالی رسیده باشید، می توانید روابط دوستانه خود را حفظ کنید، حتی هنگامیکه با یکدیگر دعوا می کنید.👫

چطور با برادر خود صمیمی باشیم؟

با برادر بداخلاق چگونه رفتار کنم

چگونه با برادر یا خواهرم صمیمی شوم؟🤔🤔

مسلما ایجاد صمیمت بین خواهر و برادر یکی از راهکارهای داشتن زندگی پر هیجان و شاد است. برادر و خواهرهایی که با هم رابطه خوبی دارند، زندگی خوبی را برای اعضای خانواده خود رقم می زنند. آنها با شوخی کردن ها و یا خوشحال کردن یکدیگر به روش های مختلف یک محیط گرم را در خانه ایجاد می کنند. برخی از برادرها و یا خواهرها بسیار سرد هستند و برقراری ارتباط با آنها دشوار است. اما باید گفت غیر ممکن نیست. شما می توانید به روش های مختلف صمیمیت مناسبی را با برادر یا خواهر خود ایجاد کنید. چگونه با برادرم دعوا نکنم؟ چگونه با خواهرم صمیمی شوم؟ راهکارهای نزدیک شدن و صمیمی شدن خواهر و برادر عبارتند از:

سخت گیر نباشید 😵

این یک مشکل رایج در خواهر یا برادری است که از همه بزرگتر است. خواهر و یا برادر بزرگتر همیشه سعی می کند رفتار کنترل شده ای داشته باشد و نسبت به برادران و خواهران کوچکتر خود تا حدی خشن و سخت گیر باشد. اگر شما از همه فرزندان بزرگتر هستید، لطفا از سخت گیری بیش از اندازه با خواهر یا برادر خود دوری کنید. سعی کنید با برادر یا خواهر خود به گونه ای رفتار کنید که با دوستانتان رفتار می کنید. به او لبخند بزنید، او را از کنار شما بودن منع نکنید، انجام کارهایی که دوست دارد را در اولویت قرار دهید و … . شما فقط می توانید در مورد عواقب تصمیمات اشتباهش به او توصیه کنید و او را راهنمایی کنید.

با او شوخی کنید 😁

با برادرتان جوک تعریف کنید. اگر او با شما شوخی کرد به راحتی عصبانی یا ناراحت نشوید. همانگونه که از دست دوستان خود به راحتی ناراحت نمی شوید. زیرا ناراحت شدن سریع بین شما و او دیوار می کشد و شما نمی توانید با برادرتان صمیمی شوید. شما نیز می توانید با او به نسبت خودش شوخی کنید. البته حواستان باشد که زیاده روی نکنید. شوخی کردن با بی احترامی و تمسخر کردن فرق می کند. بین این دو، مرز باریکی وجود دارد. پس سعی کنید فراتر از این مرز نروید. اگر با یکدیگر دعوا کرده اید و برادرتان با شما قهر است. شوخی های به موقع و مناسب می تواند راه حل مناسبی برای آشتی کردن باشد. برای کسب اططلاعات بیشتر به شما توصیه می کنم مقاله راه های آشتی با برادر را مطالعه کنید.

تفاوت ها را بپذیرید 😌

اگر می خواهید صمیمیت خواهر و برادری شما افزایش یابد، همیشه به یاد داشته باشید که شما با هم تفاوت هایی دارید. حتی دوقلوها هم کاملا شبیه هم نیستند. شما و برادرتان حتی اگر خیلی صمیمی باشید هنوز نظرات، شخصیت ها، علاقه مندی ها و … متفاوتی دارید. مهارت ها و استعدادهای شما دو نفر ممکن است شبیه به هم نباشد. به همین دلیل باید برادر خود را با وجود تمام تفاوت ها بپذیرید. هنگامیکه قبول کنید هر دو نفر منحصر به فرد هستید، راحت تر می توانید با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و صمیمی شوید. نقطه ضعف شما می تواند نقطه قوت برادرتان باشد و برعکس. پس می توانید به هم کمک کنید تا بهترین نتیجه را از کارها داشته باشید.

هنگام دعوا سعی کنید خشم خود را کنترل کنید 😤

دعوا و درگیری بین برادر و خواهر می تواند از یک بحث کوچک آغاز شود. اگرچه جلوگیری از بوجود آمدن دعوا در برخی از موارد بسیار سخت است. مخصوصا اگر برادر شما فردی بداخلاق یا زود جوش باشد. اما برای حفظ ارتباط سالم خود و صمیمیتی که بین شما حکم فرما است، سعی کنید هنگام دعوا خشم و عصبانیت خود را کنترل کنید. کلماتی را استفاده نکنید که بعدا از گفتن آنها پشیمان شوید. نفس عمیق بکشید و آرامش از دست رفته خود را مجدد بازیابی کنید. قبل از گفتن هر چیزی در رابطه با آن فکر کنید. آیا برادرتان از حرف شما ناراحت نمی شود؟ اجازه ندهید کلمات رابطه شما را خراب کند. اگر تحت هر شرایطی نتوانستید عصبانیت خود را کنترل کنید، بهتر است موقعیت را ترک کنید. عدم کنترل خشم و عصبانیت در موقعیت های مختلف یکی از مهم ترین دلایل مشکلات خانوادگی است.

در مورد افکار، احساسات و مشکلات خود آزادانه صحبت کنید 😀

اگر می خواهید رابطه مناسبی با برادرتان ایجاد کنید، سعی کنید نسبت به احساسات و افکار خود آزادانه با او صحبت کنید. اگر از او ناراحت هستید، با زبانی ساده و با آرامش ناراحتی خود را بیان کنید. اجازه ندهید ناراحتی های کوچک به کینه تبدیل شوند. اگر احساس غم و ناراحتی می کنید با او درد و دل کنید. هنگامیکه شما به او اعتماد می کنید، یعنی به برادرتان یاد داده اید که او نیز به شما اعتماد کند و مشکلاتش را با شما در میان بگذارد.

با یکدیگر صادق باشید 😇

برای ایجاد صمیمیت بین خواهر و برادر نیاز است که آنها نسبت به یکدیگر صادق باشند. صداقت باعث ایجاد دوستی های عمیق و صمیمی می شود. پس سعی کنید صداقت را در روابط خود حفظ کنید.

در خانه با او ارتباط مناسب برقرار کنید 🙃

سعی کنید با برادرتان در خانه نیز معاشرت کنید. شما می توانید در کنار یکدیگر فیلم مورد علاقه او را ببینید و در کنار آن برای او ذرت بو داده درست کنید. می توانید سیب زمینی سرخ کرده یا پیتزا و … با هم درست کنید و در کنار خانواده خود میل کنید. آشپزی کردن با برادر می تواند ارتباط شما با او را بهتر کند. ایجاد صمیمیت بین خواهر و برادر سخت نیست. انجام دادن همین کارهای کوچک می تواند گام بزرگی برای صمیمیت خواهر و برادر باشد. به یاد داشته باشید که برقراری ارتباط مناسب فرزندان با یکدیگر یکی از راه های حل اختلاف بین فرزندان است.

ایجاد صمیمیت بین خواهر و برادر

در کارهایش به او کمک کنید 🤗

بهترین راه برای جلب اعتماد کامل برادرتان این است که به او کمک کنید تا کارهایش را به نحو احسن انجام دهد. مخصوصا زمانی که او به شدت درگیر کارها بوده و تایم کافی برای به پایان رساندن آنها ندارد. همچنین اگر او بیش از حد در حال کار یا تحصیل است می توانید وارد عمل شوید و به او پیشنهاد بدهید که برخی از کارها را کمک او انجام می دهید. مثلا به او بگویید چون مشغول است به جای او اتاقش را تمیز می کنید. یا لباس هایش را می شویید و … .

حتی بدون هیچ مناسبتی، به او هدیه بدهید 🎁

هدیه دادن به اعضای خانواده در مناسبت های مختلف مانند تولد و یا سالگرد ازدواج یک کار معمولی و تکراری است. اگر می خواهید صمیمیت بین خواهر و برادر ایجاد کنید. پس سعی کنید بدون دلیل برای برادرتان هدیه بخرید. اگر شما بدون هیچ مناسبتی این کار را انجام دهید، مسلما برای برادرتان به یاد ماندنی خواهد شد. متفکر بودن شما و سوپرایز کردن او می تواند روابط شما را صمیمی تر کند.

برای او غذا بپز 🥣

در اکثر موارد دختران و پسران نمی توانند در مقابل غذاهای مورد علاقه خود مقاومت کنند. پس اگر می خواهی به برادرت نزدیک شوی و با او رابطه صمیمی برقرار کنی، برای او آشپزی کن. شما می توانید برای او غذاهای مورد علاقه اش را درست کنید. هنگامیکه او خسته از مدرسه یا سرکار به خانه می آید با میز غذای مورد علاقه او به استقبالش بروید. شما می توانید او را به میان وعده هایی در کافی شاپ دعوت کنید. یا هر زمان که با هم فیلم می بینید، از خوراکی های مورد علاقه او تهیه کنید.

هر زمان که می توانید به او سر بزنید 🙂

اگر با برادرتان در خانه مشترک زندگی نمی کنید، یا او ازدواج کرده است نگران نباشید. شما همچنان می توانید روابط صمیمی با هم داشته باشید. در صورت امکان مرتب به او سر بزنید و یا او را به خانه خود دعوت کنید. حفظ روابط و صمیمیت بین خواهر و برادر با رفت و آمد و دید و بازدید یکدیگر میسر می شود. هنگامیکه شما ناگهانی به او سر می زنید و یا برایش غذای مورد علاقه اش را می برید، او احساس می کند که شما مراقب او هستید و برای شما فرد مهمی است. این موضوع می تواند صمیمیت بین شما را چند برابر کند. به خصوص اگر او هنوز تشکیل خانواده نداده باشد و متاهل نباشد.

با همسر یا دوست دختر برادرتان صمیمی باشید 👯‍♀️

حمایت از زندگی متاهلی برادرتان و همچنین برقراری رابطه مناسب با همسر یا دوست دخترش برای او بسیار اهمیت دارد. هنگامیکه او متوجه شود شما با همسرش بسیار رابطه خوبی برقرار کرده اید و مانند دو دوست رفتار می کنید، با شما صمیمی تر می شود. همچنین هنگامیکه زن برادر شما با شما رابطه خوبی داشته باشد، سعی نمی کند که رابطه شما و برادرتان را خراب کرده و یا بین شما فاصله بیاندازد. بلکه کمک می کند تا روابط شما و برادرتان مانند قبل از ازدواج صمیمی باشد و یا حتی بهتر از آن زمان شود.

هر زمان که او را ناراحت کردید، عذرخواهی کنید 🙏

عذرخواهی کردن از یکدیگر می تواند به ایجاد صمیمیت بین خواهر و برادر و یا حفظ صمیمت خواهر و برادر کمک شایانی کند. این غیر عادی نیست که خواهر و برادر گاهی اوقات دعوا کنند. اما مهم این است که بعد از دعوا کردن اگر احساس کردید که شما تقصیر داشتید و یا اشتباهی مرتکب شدید و برادرتان را ناراحت کردید، سریعا عذرخواهی کنید. گفتن کلمه معذرت می خوام، متاسفم، اشتباه کردم، ببخشید و … آنقدر هم که احساس می کنید سخت نیست. عذرخواهی از یکدیگر می تواند کمک کند تا شما از دست هم ناراحت نباشید و این ناراحتی در قلب شما کهنه نشود. اگر ناراحتی از یکدیگر بدون بخشش و یا جبران همچنان باقی بماند. می تواند بر روی هم تلمبار شده و باعث از بین رفتن صمیمت بین خواهر و برادر شود.

هر زمان که می دانید برادرتان را ناراحت کردید و یا به او توهین کرده اید، آنقدر متواضع باشید که بتوانید به راحتی از او عذرخواهی کنید. اگر برادرتان ناراحت است با او ابراز همدردی کنید و سعی کنید ناراحتی های او را به شادی تبدیل کنید. برای اینکار می توانید از راهکارهای مقاله راهکار ابراز همدردی با دیگران کمک بگیرید.

از برادرتان بخواهید که شما را همراهی کند 😊

هر زمان که قرار ملاقاتی دارید و احساس می کنید که راحت نیستید تنها بروید، بهترین فردی که می تواند شما را همراهی کند برادرتان است. همراهی برادرتان نه تنها به شما کمک می کند تا در قرار ملاقات خود إحساس امنیت داشته باشید، بلکه می تواند پیوند بین شما و برادرتان را محکم تر کند. شما با این کار به برادرتان میفهمانید که به او اعتماد داشته و با او إحساس راحتی و صمیمت می کنید. در نهایت صمیمیت بین شما و برادرتان تقویت می شود.

او را غافلگیر کن 😉

آیا برادر شما عاشق موسیقی است؟ پس خواننده مورد علاقه او را پیدا کن و برای رفتن به کنسرتش مخفیانه دو بلیط تهیه کن. برادرت را با بردن به کنسرت غافلگیر کن. شما می توانید از هر روش دیگری برای غافلگیر کردن برادرتان استفاده کنید. فقط کافی است متوجه شوید که او به چه چیزهایی علاقه دارد؟ چه چیزی می تواند او را به شدت هیجان زده و یا ذوق زده کند؟ برادرت را با آن غافلگیر کن. مطمئنا او تو را بیشتر از قبل دوست دارد و سعی می کند مهربانی و محبت تو را جبران کند.

صمیمیت بین خواهر و برادر

ویژگی های یک خواهر و برادر خوب چیست؟

حالا که شما را با راه های ایجاد صمیمت بین خواهر و برادر آشنا کردیم. بد نیست که به صورت مختصر نشانه صمیمت بین خواهر و برادر را نیز بدانید. خواهر و برادرهای صمیمی ویژگی های عالی دارند که در روابط آنها هویدا است. در اصل می توان گفت صمیمیت و دوستی آنها با یکدیگر باعث ایجاد چنین ویژگی هایی شده که به صورت مختصر عبارتند از:

حمایت از خواهر و یا برادر خود

شنونده عالی و بادقت برای خواهر یا برادر خود

همیشه در دسترس برای کمک

همیشه متفکر و به دنبال خوشحال کردن خواهر یا برادرش

 قابل اعتماد

دفاع از خواهر یا برادر خود در تمام موقعیت ها

صریح و صادقانه نسبت به خواهر یا برادر خود

اشتباهات خواهر یا برادرش را تصحیح می کند بدون آنکه دیگران متوجه شوند.

احترام به والدین را به خواهر یا برادر کوچکتر از خود آموزش می دهد.

خواهر یا برادر ارشد، رهبر خوبی برای سایر خواهر و برادرانش است.

فداکار و سخاوتمند

دوری از رقابت ناسالم با خواهر و برادر

عذرخواهی کردن و پذیرش اشتباهات خود

شروع کننده آشتی هنگامی که با خواهر یا برادرش دعوا کرده است.

اهل بخشیدن و دوری از کینه توزی و انتقام

در تمام شرایط از یکدیگر مراقبت می کنند.

الگو مناسبی برای خواهر و برادران کوچکتر است.

برای موفقیت یکدیگر تلاش می کنند.

پیشنهاد میشود این فایل صوتی از آقای دارنده را حتما گوش دهید اینجا ضربه بزنید

سخنی از مشاوران آویژه

متاسفانه برخی از افراد آرزو می کنند که ای کاش هیچ برادر یا خواهری نداشتند. درحالیکه برخی دیگر معتقدند بهترین دوست آنها برادر یا خواهرشان است. باید گفت هنگامیکه خواهر و برادر در یک خانواده با یکدیگر کنار می آیند و روابط عالی و صمیمی باهم دارند، شادی و نشاط و هیجان را در خانه ایجاد می کنند. از سوی دیگر اگر صمیمیت بین خواهر و برادر وجود نداشته باشد و روابط مناسبی نداشته باشند، می توانند زندگی پر استرس و اضطراب را برای خانواده خود بسازند. پس اگر دائم با برادر خود دعوا می کنید، بهتر است به دنبال یافتن پاسخ مناسبی برای این سوال باشید که چگونه با برادر خود دعوا نکنم؟ سعی کنید ارتباط صمیمی با برادرتان برقرار کنید تا بتوانید زندگی شاد و خانواده ای موفق داشته باشید.

اگر برادر بداخلاق یا گوشه گیر دارید که برای برقراری ارتباط صمیمی با شما تمایلی ندارد، می توانید از مشاوره خانواده کمک بگیرید. مشاوره می تواند به شما و برادرتان کمک کند تا روابط خود را بازسازی کنید و بهترین روزها و لحظات را در کنار یکدیگر داشته باشید.

سوالات متداول

هنگامیکه برادرم ناراحت است چه کنم؟

شنونده خوبی باش. به او فرصت بده تا حرف بزند. به او زمان کافی بده تا مشکلاتش را بیان کند. در کنارش حضور داشته باش اما او را مجبور به صحبت کردن نکن. فقط به او نشان بده که در کنارش هستی تا از او حمایت کنی و به او کمک کنی با ناراحتی هایش مبارزه کند.

چگونه با برادر یا خواهر خود دوست شویم؟

راه های زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها با برادر یا خواهر خود دوست صمیمی شوید. مانند: یاد بگیرید که تفاوت های خود را بپذیرید. هر زمان که درگیری پیش آمد سعی کنید خشم خود را کنترل کنید. هنگامیکه او را ناراحت کرده اید، عذرخواهی کنید. به افکار و عقاید او احترام بگذارید. از موفقیت های او خوشحال شوید. از او حمایت کنید و سعی کنید در کنار شما احساس امنیت و شادی داشته باشد.

منبع: وبسایت آویژه

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *