به وبسایت رسمی حسین دارنده خوش آمدید

به وبسایت رسمی حسین دارنده خوش آمدید

افکاری که برای رسیدن به هدف ضروری هستند

در رابطه با افکاری که افکاری که برای رسیدن به هدف ضروری هستند باید گفت مسیر موفقیت معمولا مسیری پرپیچ‌وخم است. در جامعه‌ی امروز ما، شاید موفق‌شدن کمی دشوار به‌نظر بیاید. به‌راستی برای رسیدن به موفقیت چه مهارت‌هایی لازم است؟ ممکن است بارها به‌دلیل موانعی که سرِراه موفقیت قرار دارد، دل‌سرد شویم. اما داشتن ذهنی پُر از فکر مثبت و ایجاد انگیزه می‌تواند ما را رسیدن به هدف و موفقیت یاری کند. در این مقاله ۱۰ فکر مثبت که باعث افزایش اعتماد به نفس و ایجاد هیجان و انگیزه لازم برای رسیدن به هدف است را معرفی خواهیم کرد.

۱۰. کسی طی یک شب به همه چیز نرسیده

ما در جامعه‌ای با این طرز فکر رشد کرده‌ایم که باید همه‌چیز را به‌سرعت به‌دست آورد، به‌همین‌دلیل اغلب فراموش می‌کنیم که شغل یا حرفه‌ی مناسب چیزی نیست که یک‌شبه به دست بیاید. البته شاید بگویید اینکه آرزوی چیزی را داشته باشیم که قرار نیست به‌همین زودی‌ها به آن برسیم، واقعا ناامیدکننده است. این درست است، اما این انتظار طولانی، فرصتی برای ماست که یاد بگیریم به‌ چیزی که درپیِ آن هستیم عشق بورزیم. اگر همچنان به تلاش‌تان ادامه دهید، مهم نیست چقدر طول بکشد؛ بالاخره به آنچه که می‌خواهید، دست می‌یابید. شاید حتی برای رسیدن به این هدف، قیدِ خیلی چیزها را بزنید، اما مطمئن باشید هنگامی‌که به آن دست یافتید، احساس رضایت خواهید کرد.

افکاری که برای رسیدن به هدف ضروری هستند

پیشنهاد ویژه: پیشنهاد میشود صوت آقای دارنده با عنوان “فواید مراقبه و مدیتیشن” را گوش کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.

۹. پذیرفته‌نشدن، درد همیشگی بشر است
پذیرفته نشدن

انسان‌ها همواره قربانی ترس‌شان از پذیرفته‌نشدن از جانب دیگران هستند. هر روز، میلیون‌ها نفر با تردید وارد دنیای کسب‌وکار، مد، پزشکی و نظایر آنها می‌شوند. این افراد بیشتر از آنکه به چیزهای مثبت فکر کنند، به مواردی فکر می‌کنند که ممکن است خوب پیش نرود. درست است که وقتی جواب رد می‌شنوید انگار تهِ قلب‌تان خالی می‌شود، اما چیزی را در وجود شما بیدار می‌کند. جواب رد شنیدن از سوی یک شرکت، بدان معنا نیست که شما برای آن کار مناسب نیستید. اگر در دانشگاهی که انتخاب کرده بودید پذیرفته نشده‌اید، بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید یا سطح علمی‌تان خیلی پایین است. این بدان معناست که باید دوباره امتحان کنید. به‌جای اینکه به چنین موضوعی مانند بن‌بست نگاه کنید، به آن مانند یک دست‌انداز در جاده فکر کنید.

افکار منفی را دور کنید و اجازه ندهید این ترس شما را متوقف کند. شاید باور نکنید، اما والت دیزنی را به‌دلیل «نداشتن خلاقیت» از دفتر روزنامه اخراج کردند!

۸.لیاقت شما بیشتر از آن است که فکر می‌کنید

آفرینش هریک از ما دلیلی داشته است. گاهی باید از لابه‌لای فرازونشیب‌های زیاد آن دلیل را پیدا کنیم. باید آن‌قدر روش آزمون‌وخطا را به‌کار ببریم تا توانایی‌هایمان را بشناسیم. هریک از ما قادر هستیم این جهان را تغییر دهیم. همه‌ی ما چیزی در درون خودمان داریم که از سنین نوجوانی در ما شکل می‌گیرد و منتظر یک جرقه برای آزادشدن است. همه‌ی ما مهارت‌هایی داریم؛ برخی با شخصیت‌شان می‌توانند جهان را به بهشت تبدیل کنند، برخی با یک تفکر ساده می‌توانند محصولات فوق‌العاده‌ای خلق کنند و برخی دیگر با انگیزه‌ی موفقیت می‌توانند یک شرکت میلیون‌دلاری را راه‌اندازی کنند. به خودتان یادآوری کنید که هدف شما در زندگی چیست؛ جهان منتظر است که شما چیزی را به آن عرضه کنید.

۷. فرصت‌ها تمام نمی‌شوند، فقط باید کشف‌شان کنید

آنهایی‌ که از لاک خودشان بیرون می‌آیند و همه‌ی تلاش‌شان را می‌کنند که بهترین استعدادهایشان را ارائه بدهند، شادترین افراد هستند. شاید با خودتان فکر کنید: «تا من دانش و آمادگی کافی را به‌دست بیاورم، همه‌ی فرصت‌های شغلی یا کارآموزی اشباع شده‌اند.» این اشتباه محض است. دنیای ما با هر لحظه‌ای که می‌گذرد بیشتر رشد می‌کند. همیشه فرصت‌های جدید وجود خواهند داشت. این شما هستید که با استفاده از آنها، زمینه‌های جدیدی را در جامعه ایجاد می‌کنید. فرصت‌ها همه‌جا هستند، فقط باید بگردید و آنها را پیدا کنید.

۶. گاهی لازم است ریسک کنید

با اعتماد به نفس جلو بروید و گاهی هم کمی ریسک کنید. ریسک‌ها تقریبا نگران‌کننده هستند، زیرا باعث دلهره می‌شوند. البته منظور این نیست که چنان بی‌محابا ریسک کنید که به فلاکت بیفتید. فقط گاهی از منطقه‌ی امن و آرامش‌تان خارج شوید و چیزهای جدید و ناشناخته‌ای را کشف کنید. بااین‌کار، در مسیر درست گام برمی‌دارید. زندگی زمانی آغاز می‌شود که خودتان را از تکرار روزمرگی خارج کنید. تکانی به خودتان بدهید، به‌دنبال فرصت‌ها بروید و همان کاری را که از آن واهمه دارید انجام دهید. به‌عنوان‌مثال، با یک شرکت بزرگ برای فرصت شغلی مصاحبه کنید. نهایتش این است که پذیرفته نشوید!

افکاری که برای رسیدن به هدف ضروری هستند

۵. در نقاط عطف زندگی‌تان، به خودتان جایزه دهید
فکر مثبت

مسیر آینده‌ی شما حتما نباید سخت و صعب‌العبور باشد. هرازگاهی، یک مسیر انحرافی لذت‌بخش برای خودتان بگذارید تا ثابت‌قدم باقی بمانید. در مسیرتان به‌سوی هدف بزرگ‌تر، اهداف کوچک‌تری را نیز قرار دهید. برای نمونه، هنگامی‌ که در مرحله‌ی کارآموزی قرار دارید، برای خودتان یک هدیه‌ی کوچک مثل یک جفت کفش قشنگ بخرید. هنگامی‌ که کارآموزی را به پایان رساندید، همان ساعتی را که همیشه می‌خواستید برای خودتان بخرید. قدردانی از خودتان برای موفقیت‌ها به شما انگیزه می‌دهد تا برای ادامه‌ی مسیر، تا جایی‌ که می‌توانید سخت کار کنید. فراموش نکنید شما انسان هستید و انسان‌ها برای پیشرفت به انگیزه نیاز دارند.

۴. قدردان افرادی باشید که به شما کمک میکنند

اگر کسی را دارید که درهرشرایطی به شما اعتماد دارد، واقعا خوش‌شانس هستید. شاید بسیاری از افراد موفق کسانی را در اطراف‌شان نداشته باشند که در شکست‌ها و پیروزی‌ها از آنها حمایت کند. اگر افرادی را دارید که هرگاه به ناامیدی می‌رسید به شما روحیه می‌دهند و می‌توانید به آنها تکیه کنید، سپاس‌گزار باشید. شاید به‌تنهایی به موفقیت رسیده باشید، اما هرگز افرادی مانند والدین، بستگان، دوستان و معلمان‌تان را که در کنارتان بوده‌اند فراموش نکنید. آنها از زمانی‌ که شما از صفر شروع کردید و هنگامی‌ که در اوج قرار گرفتید، در کنار شما بودند.

افکاری که برای رسیدن به هدف ضروری هستند

۳. به فکر تبدیل رویاهایتان به واقعیت باشید

درحال‌حاضر نیمی از راه را با رویا و تفکر مثبت طی کرده‌اید، دیگر باید آن را عملی کنید. میلیون‌ها نفر هستند که زندگی‌شان خالی از هر رویا و آرزویی است. کسانی‌ که برای هیچ موفقیتی تلاش نمی‌کنند، همان‌هایی هستند که در زندگی به گرد پای شما هم نخواهند رسید. شما با تحمل شکست‌ها و طردشدن‌ها، بسیار جلوتر از آنهایی هستید که تلاش نمی‌کنند. به خودتان یادآوری کنید که اگر اکنون به اهداف‌تان نزدیک هستید، به‌ این‌ دلیل بوده است که شجاعت داشته‌اید تا آنها را در ذهن‌تان تصور کنید.

۲. برای همیشه با واژه “نمیتوانم” خداحافظی کنید
خداحافظ نمی توانم

«نگویید نمی‌توانم». شاید بارها این جمله‌ی کلیشه‌ای را شنیده باشید، اما حقیقت محض است. هنگامی‌ که فکر می‌کنید نمی‌توانید کاری را انجام بدهید و خودتان را محدود می‌کنید، همین اتفاق هم برایتان می‌افتد. همه‌ی ما توانایی داریم بهترین باشیم. هروقت به خودتان شک کردید، ۵ بار با خودتان تکرار کنید: «من می‌توانم انجامش بدهم».

۱. شما هر کاری را که بخواهید میتوانید انجام دهید

هنگامی‌ که صبح‌ها از خواب بیدار می‌شوید، برای صبحانه خوردن عجله نکنید. به آینه نگاه کنید و به خودتان یادآوری کنید که امروز روز دیگری برای نزدیک‌شدن به اهداف‌تان است. شما توانایی و منابع لازم را در اختیار دارید. هرگونه افکار منفی را از خودتان دور کنید و به‌یاد داشته باشید که شما فردی قوی هستید. شما می‌توانید خواسته‌های درونی‌تان را برآورده کنید و قدرت، شجاعت و خرد کافی برای طی‌کردن این مسیر را دارید. فکر مثبت می‌تواند راهنمای شما در این مسیر باشد.

منبع: chetor.com

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *