به وبسایت رسمی حسین دارنده خوش آمدید

به وبسایت رسمی حسین دارنده خوش آمدید

قدرت خواسته _حسین دارنده

قدرت خواسته _حسین دارنده


اگر در حال حاضر چیزی که میخواهید را زیاد دوست ندارید و زیاد اهمیتی برای آن قائل نیستید و حاضر نیستید بهایی برای آن پرداخت کنید، باید آن را عوض کنید چون آن خواسته، آرزوی شما نیست و فقط هوسی زود‌گذر است که با یکی دو بار امتحان، یعنی تلاش و کوشش برای به دست آوردنش، شما آن را رها می‌کنید. شما باید با خودشناسی و دنیا‌بینی و مخصوصاً قانون قدرتِ سؤال، دنبال خواستۀ قلبی‌تان باشید که چه کاری را دوست دارید و به چه کارهای علاقه‌مندید. باید در اجتماع، محیط، کار، زندگی، رسانه‌ها، تفریح، ورزش، حرفه، هنر، همه و همه آرزوی اصلی را که قلب‌تان صمیمانه و به مدت طولانی فریادش می‌زند را پیدا کنید. باید در هر کاری که کمی به آن علاقه دارید؛ وارد شوید تا ببینید آن علاقه تبدیل به شور و اشتیاق فراوان می‌شود یا تنها یک هَوَس است.

اگر خواستید ببینید که آرزوی شما آرزوست یا هَوَس، به تکرار‌های آن آرزو نگاه کنید اگر خیلی زیاد بود و به مدت چندین سال در قلب و دل شما فریاد می‌زند، مطمئن باشید که به آن خواسته و آرزو واقعا علاقه مند هستید و حتما شما می‌توانید آن را به دست بیاورید؛ چون اگر غیر از این بود این آرزو به دل شما نمی اٌفتاد و حالا که چندین سال است در قلبتان است، یعنی شما توانایی داشتن آن را دارید.
مولانا شاعر بزرگ ایرانی شعری زیبا در این رابطه دارد او می‌گوید:

«کین طلب در تو گروگان خداست
زآنک هر طالب به مطلوبی سزاست»

 استیو جابز در سخنرانی گفته بود : «تنها چیزی که باعث شد من در زندگی‌ام پیشرفت کنم؛ این بود که من کاری که انجام می‌دادم‌ را واقعاً دوست داشتم». اگر در حال حاضر چیزی که میخواهید را زیاد دوست ندارید و زیاد اهمیتی برای آن قائل نیستید و حاضر نیستید بهایی برای آن پرداخت کنید به این علت است که قدرت خواسته شما کم است. باید خواسته خود را عوض کنید چون آن آرزو، آرزوی شما نیست و فقط هوسی زود‌گذر است که با یکی دو بار امتحان، یعنی تلاش و کوشش برای به دست آوردنش، شما آن را رها می‌کنید.

قدرت خواسته _حسین دارنده

شما باید با خودشناسی و دنیا‌بینی و مخصوصاً قانون قدرتِ سؤال، دنبال خواستۀ قلبی‌تان باشید که چه کاری را دوست دارید و به چه کارهای علاقه‌مندید. باید در اجتماع، محیط کار، زندگی، رسانه‌ها، تفریح، ورزش، حرفه، هنر، همه و همه آرزوی اصلی را که قلب‌تان صمیمانه و به مدت طولانی فریادش می‌زند را پیدا کنید. باید در هر کاری که کمی به آن علاقه دارید؛ وارد شوید تا ببینید آن علاقه تبدیل به شور و اشتیاق فراوان می‌شود یا تنها یک هَوَس است.

اشتراک گذاری

Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *